ENTRY LIST – COMBIPHAR PLAYERS CHAMPIONSHIP

CAT 1 TOP 10 & TIES FROM 2016 ADT PLAYERS’ CHAMPIONSHIP
1 ANTONIO LASCUNA PHI
2 NIRUN SAE-UNG THA
CAT. 2 TOURNAMENT WINNERS – 2016 & 2017 CTRY
3 PGM MNRB SARAWAK CHAMPIONSHIP
4 MATHIAM KEYSER RSA
5 JOHN MICHAEL O’TOOLE USA
6 MASARU TAKAHASHI JPN
7 NATTAWAT SUVAJANAKORN THA
8 WANG WEI LUN TPE
9 PANNAKORN UTHAIPAS THA
10 MARTIN DIVE AUS
11 JOHN CATLIN USA
12 OSKAR ARVIDSSON SWE
13 JAY BAYRON PHI
14 JOHANNES VEERMAN USA
15 OSCAR ZETTERWALL SWE
16 PANUWAT MUENLEK THA
17 JOSH SALAH USA
CAT. 3 INVITES
1 HANBO LEE INA
2 EDWIN ABENG (A) INA
3 RAFI SUTEDI (A) INA
4 NARAAJIE EMARALD (A) INA
5 SANDI INA
6 JONATHAN WIJONO (A) INA
7 ICHIRO SUZUKI JPN
8 TAKASHI OKUDA JPN
9 SHAKHAWAT SOHEL BAN
10 WILLIAM HARROLD ENG
11 RIFQI ALAM  (A) INA
12 ADAM BLYTH AUS
13 DAVID GLEESON AUS
14 CLYDE MONDILLA PHI
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
CAT. 7 CURRENT 3rd RE-RANKING PGM LABUAN CHAMPIONSHIP
18 BLAKE SNYDER USA
19 JAKRAPHAN PREMSIRIGORN THA
20 MARCUS BOTH AUS
21 LIU YAN WEI CHN
22 STEVE LEWTON ENG
23 SORACHUT HANSAPIBAN THA
24 JANNE KASKE FIN
25 PHANUVICH ONCHU THA
26 DONLAPHATCHAI NIYOMCHON THA
27 NITITHORN THIPPONG THA
28 NATTHAPONG NIYOMCHON THA
29 JAMES BYRNE SCO
30 JAMES BOWEN USA
31 SEUNGJAE MAENG USA
32 JOHNSON POH SGP
33 ARIE IRAWAN MAS
34 KOH DENG SHAN SGP
35 MITCHELL SLORACH SGP
36 CHANAT SAKULPOLPHAISAN THA
37 PAUL HARRIS USA
38 CHOO TZE HUANG SGP
39 PUK PRADITTAN THA
40 MICHAEL  BIBAT PHI
41 WOLMER MURILLO VEN
42 HSIEH CHI-HSIEN TPE
43 SCOTT BARR AUS
44 KASIDIT LEPKURTE THA
45 BRIAN JUNG CAN
46 MATT KILLEN ENG
47 WISUT ARTJANAWAT THA
48 ROBERTO GALLETTI USA
49 GENKI  OKADA JPN
50 NAC HUACHAI THA
51 REAGAN PNG SGP
52 EKTHUMRONG LUANGANURUK THA
53 LION GOH MAS
54 LEXUS KEONINH USA
55 NATHAN PARK AUS
56 PITIPAT PITIMANA-ARE THA
57 KEVIN TECHAKANOKBOON THA
CAT 14 PLAYERS MISSING THE CUT AT THE 2017 ASIAN TOUR FINAL STAGE QSCHOOL
58 ARAF SHARDD BAN
CAT 15 PLAYERS FROM THE 1ST STAGE 2017 Q-SCHOOL
59 KINGSLEY KELLY AUS
60 PHATTHARA AMORNWETCHARAT THA
61 ADAM WARD AUS
62 PAUL ANGELL ENG
63 JOSHUA HAN USA
64 ELLIOT HUME USA
65 AKIHIKO HASHIZUME JPN
LOCAL SPOTS
1 GEORGE GANDRANATA INA
2 IAN ANDREW INA
3 DANNY MASRIN INA
4 BENITA Y. KASIADI INA
5 INDRA HERMAWAN INA
6 RINALDI ADIYANDONO INA
7 J. ANDREW WIRAWAN INA
8 ADRIAN HALIMI INA
9 RAMADHAN ALWIE INA
10 KURNIA HERISIANDY INA
11 CLEMENT KURNIAWAN INA
12 FAJAR W. NURYANTO INA
13 HARDJITO INA
14 ELKI KOW INA
15 HENDRY NASIM INA
16 KIM MIN SEOK KOR
17 SARMILIH INA
18 RUDI ANTO INA
19 SUPRAPTO INA
20 CAHYO ADHITOMO INA
21 SIM MIN SUB INA
22 JUNAIDI IBRAHIM INA
23 ASEP SAEFULLOH INA
24 KIM JUNG HAN KOR
25 JOHANNES DERMAWAN INA
26 HAMZAH RAHMADI INA
27 ARI SUTEDI INA
28 ZULKARNAEN TANJUNG INA
29 SUJARWO INA
30 PUDYO INA
31 MARCEL R. YACUB INA
32 KOMANG DARMAWAN INA
33 KETUT SANDIARTA INA
34 JULOKO SARAGIH INA
35 KIM SE HO KOR
36 LAUD MAHASEA INA
37 KEVIN C. AKBAR (A) INA
38 ALMAY RAYHAN (A) INA
39
40
129